Magnicur Core
xxx
Koupit
Kód: 010251-2
Značka: PROTECT GARDEN
Magnicur Core (dříve Zato 50 WG) e fungicidní přípravek ve formě ve vodě dispergovatelného granulátu určený k ochraně jabloní a révy proti houbovým… Celý popis
89 Kč s DPH
SKLADEM - expedujeme do 24 hodin
ks
Oblíbené

Parametry

Účinná látka Trifloxystrobin 500g v 1kg
Výrobce Bayer CropScience
Hmotnost 0.05 kg
Roundup klasik PRO 5x1l
      Toto balení je volně prodejné, nepotřebujete osvědčení o odborné způsobilosti Roundup klasik je neselektivní herbicid se systémovým účinkem. Rostliny ho přijímají výhradně zelenými částmi, listy a oddenky a asimilačním...

Magnicur Core

Popis produktu

Magnicur Core (dříve Zato 50 WG) e fungicidní přípravek ve formě ve vodě dispergovatelného granulátu určený k ochraně jabloní a révy proti houbovým chorobám.

Charakteristika:

Systémový fungicid

Účinná látka:
trifloxystrobin 500g/kg
tj. methyl alfa (methoxyimino)-2(át

Působení přípravku:
Magnicur Core (dříve Zato 50 WG) je fungicid ze skupiny strobilurinů. Přípravek dlouhodobě účinkuje proti širokému spektru patogenů. Působí originálním tzv. mesostemickým účinkem charakterizovaným vysokou afinitou (slučivostí) účinné látky trifloxystrobinu s voskovými vrstvičkami na povrchu rostlin. Vlivem pohybu par dochází k dalšímu rozprostření a ukládání přípravku na rostlinném povrchu. Malé biologicky aktivní množství trifloxystrobinu proniká dovnitř rostlinných tkání a působí translaminárně. Cévní soustavou rostlin se šíří velmi málo nebo vůbec. Trifloxystrobin obzvláště účinně zabraňuje klíčení spor a růstu mycelia hub na povrchu rostlin. Inhibuje také vývoj patogeně v povrchových vrstvách rostlinných tkání. Biochemický způsob účinku spočívá v blokování transferu elektronů v mitochondriích buněk patogenů.

Příprava aplikační kapaliny:
Odměřenou dávku přípravku vsypeme do nádrže postřikovače předem naplněné do poloviny vodou a za stálého míchání doplníme na stanovený objem. Při aplikací směsí nelze mísit koncentráty a jednotlivé přípravky se do nádrže vpravují odděleně. Připravenou postřikovou kapalinu je třeba bezodkladně spotřebovat.

Dávkování:
>
jabloň (strupovitost jabloně, padlí jabloňové) 1,5g / 10 l vody / 100 m2 / OL 14 dní (do počátku skanutí z povrchu listů; max. 3x za vegetační sezónu; interval mezi jednotlivými aplikacemi 10 dní)
> réva (padlí révové) 1,25 -1,5 g / 10 l vody / 100 m2 / OL 35 dní (do počátku skanutí z povrchu listů; max. 3x za vegetační sezónu; interval mezi jednotlivými aplikacemi 10 dní)

Upřesnění podmínek aplikace:
Jabloň
1. ) Proti strupovitosti ošetřujeme preventivně opakovanými aplikacemi od fáze viditelné zelené špičky listů, přednostně v období nejsilnějšího infekčního tlaku, tj. od druhé poloviny dubna do konce května od fáze zeleného poupěte do 1 - 2 týdnů po odkvětu. Ošetřuje se v intervalech 7 - 10 dní do velikosti plodů 40 mm nebo 10 - 14 dní od velikosti plodů 40 mm. S hlediska omezení vzniku resistence doporučujeme ošetření přípravkem Magnicur Core (dříve Zato® 50 WG) střídat s fungicidy s odlišným mechanizmem účinku a Magnicur Core (dříve Zato® 50 WG) pokud možno kombinovat s vhodným kontaktním fungicidem. Při ošetření proti strupovitosti přípravek současně účinkuje i proti padlí jabloňovému.
2. ) Kurativní (léčebné) ošetření proti strupovitosti je výjimečně možné za předpokladu spolehlivé signalizace. Ošetření se musí provést do 72 hodin od počátku infekce. Pokud trvají podmínky pro infekci, mělo by další ošetření přípravkem Magnicur Core (dříve Zato® 50 WG) následovat po 7 - 10 dnech. Přípravek zároveň účinkuje i proti padlí jabloňovému.
3. ) Proti padlí jabloňovému ošetřujeme preventivně od období 1 - 2 týdny před květem do července v intervalech 10 - 12 dní.
4. ) Aplikace v období po ukončení kvetení omezuje výskyt skládkových chorob, zejména hnědé kruhové hniloby (Pezicula spp.). Pozdní aplikace (14 - 28 dní před sklizní) jsou účinné proti skládkovým chorobám, zejména skládkové strupovitosti jabloně (Venturia inaequalis), hnědé kruhové hnilobě (Pezicula spp.) a peniciliové (Penicillium spp.) hnilobě plodů.

Réva
1. ) Proti padlí révovému ošetřujeme preventivně, přednostně v době nejsilnějšího infekčního tlaku, tj. od poloviny června do konce července. Ošetření opakujeme v intervalu 10 - 14 dní. Nižší z uvedeného rozpětí dávek použít pro preventivní ošetření za slabšího infekčního tlaku.
2. ) Přípravek je současně účinný i proti černé hnilobě révy (Guignardia bidwellii) a červené spále révy (Pseudopeziza tracheiphila). Vedlejší účinnost vykazuje i proti plísni révové (Plasmopara viticola), černé skvrnitosti révy (Phomopsis viticola), šedé hnilobě (Botryotinia fuckeliana) a bílé
hnilobě révy (Metasphaeria diplodiella).

 

Oblast použití

Jabloně - Padlí - 1,5 g / 10 l / 100 m2
Poznámka: OL=14. Padlí jabloňové. Aplikujte preventivně od období 1 - 2 týdny před květem do července v intervalech 10 - 12 dnů. Max. 3x za vegetaci.

Jabloně - Strupovitost - 1,5 g / 10 l / 100 m2
Poznámka: OL=14. Aplikujte preventivně opakovanými postřiky od druhé poloviny dubna do konce května (od fáze zeleného poupěte do 1 - 2 týdnů po odkvětu). Aplikujte v blocích 2 po sobě jdoucích ošetření v intervalech 7 - 10 dnů do velikosti plodů 40 mm, nebo 10 - 14 dnů od velikosti plodů 40 mm. V případě napadení je vyjímečně možné aplikovat, a to max. do 72 hod od počátku infekce. Max. 3x za vegetaci.

Réva vinná - Padlí révové - 1,25-1,5 g / 10 l / 100 m2
Poznámka: OL=35. Padlí révové. Max. 3x za aplikaci.

Okrasné rostliny - skvrnitost listů,rzi,padlí 1,5g/10l vody

Hlavní termíny pro aplikaci přípravku:
březen, duben, květen, červen, červenec

Značka

PROTECT GARDEN

Parametry

Účinná látka Trifloxystrobin 500g v 1kg
Výrobce Bayer CropScience
Hmotnost 0.05 kg
Roundup klasik PRO 5x1l
      Toto balení je volně prodejné, nepotřebujete osvědčení o odborné způsobilosti Roundup klasik je neselektivní herbicid se systémovým účinkem. Rostliny ho přijímají výhradně zelenými částmi, listy a oddenky a asimilačním...

Načítání obsahu...
Hodnocení naších zákazníků
Zákazníci doporučují eshop
Dodací lhůta
Kvalita přepravy
Kvalita komunikace
100 %
Naposledy hodnoceno:
Před 6 dny
Rychlé dodání, příjemná komunikace.
Hodnocení naších zákazníků
Zákazníci doporučují eshop
Dodací lhůta
Kvalita přepravy
Kvalita komunikace
100 %
Dobrý, kupují od nich už dlouho, a dobrý
Hodnocení naších zákazníků
Zákazníci doporučují eshop
Dodací lhůta
Kvalita přepravy
Kvalita komunikace
100 %
Naposledy hodnoceno:
Před 13 dny
rychlost a ochota
profesionální poradenství
skvělá komunikace
Na vašem soukromí nám záleží Používáme soubory cookie a podobné nástroje, které jsou nezbytné k tomu, abychom Vám umožnili nakupovat, vylepšovali Váš zážitek z nakupování a mohli poskytovat naše služby.
Více informací Méně informací